Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

A A A

Niedawno dowiedzieliśmy się, że w naszej szkole powstanie EKOPRACOWNIA. Teraz mamy szansę na zdobycie PRACOWNI KOMPETENCJI CYFROWYCH w konkursie organizowanym przez NASK - operatora Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Konkurs współfinansowany jest ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Do wygrania w nim jest 500 mobilnych pracowni komputerowych obejmujących: 16 laptopów wraz z przenośną szafą zapewniającą możliwość ich przechowywania oraz zasilania, oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów oraz interaktywny monitor.

Plakat konkursowy

Konkurs przebiega w trzech kategoriach wiekowych. Zadania nie są trudne, ale czas na ich wykonanie jest dość krótki (do 30 czerwca szkoła musi wysłać zgłoszenie zawierające pracę ucznia/uczniów), dlatego trzeba się zmobilizować czasowo! Do 31 lipca 2023r. zostaną ogłoszone wyniki konkursu.

Ogłaszamy zatem SZKOLNY KONKURS w trzech kategoriach wiekowych. Najciekawsze prace z każdego etapu edukacyjnego zgłosimy w KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM, a uczniów - autorów najciekawszych propozycji nagrodzimy dyplomami oraz upominkami. W klasach IV-VIII uczniów nagrodzimy też oceną za aktywność z przedmiotu informatyka, co może jeszcze przełożyć się na wyższą ocenę końcową z przedmiotu.

Zapoznajcie się z zadaniami konkursowymi dla poszczególnych kategorii wiekowych - są opisane w rozwinięciu artykułu. Czytelne zdjęcie wykonanej pracy (w formacie .jpg) lub plik .pdf należy przesłać najpóźniej do niedzieli 18 czerwca przez e-dziennik (jako załącznik) do nauczyciela informatyki (p. Alina Uzny lub p. Maria Podcerkiewna), a do poniedziałku 19.06 dostarczyć do szkoły fizycznie wykonaną pracę (kolorowankę, plakat, wydruk, kolaż... - odpowiednio dla danej kategorii wiekowej). Przesyłając zgłoszenie przez e-dziennik, proszę dołączyć w treści wiadomości oświadczenie: "Zgłaszana praca jest wynikiem mojej, samodzielnej twórczości. Nadesłana praca konkursowa jest oryginalna, dotychczas niepublikowana i nienagradzana w innych konkursach. Nadesłana praca konkursowa nie narusza praw autorskich oraz jakichkolwiek innych praw osób trzecich."

Jakie jest zadanie konkursowe dla klas 1-3?

Temat: Cyfrowa higiena

a) Zrealizowanie modułu 6. kursu „Internetowa szkoła słonia Spacjusza”, pt. „Internet to nie wszystko” - tu obejrzysz go w sieci - około 15 minut.

b) Przygotowanie pracy konkursowej: projektu kolorowanki, dotyczącej aktywności, które można realizować w internecie (online) i poza nim (offline), aby zachować równowagę cyfrową. Praca musi nawiązywać do wiedzy zdobytej w ramach kursu. Prosimy o pracę wykonaną w formacie kartki A-4 w poziomie.

Jakie jest zadanie konkursowe dla klas 4-6?

Temat: Netykieta

a) Zrealizowanie modułu 4. kursu „Przygody Profesora i N@tki, czyli jak mądrze korzystać z internetu”, pt. „Uprzejmy internauta”- tu obejrzysz go w sieci - około 20 minut.

b) Przygotowanie pracy konkursowej: plakatu z hasłem promocyjnym, dotyczącego zasad właściwego zachowania w sieci (netykiety) oraz sposobów reagowania na trudne sytuacje online (np. hejt, agresja ze strony innych użytkowników). Praca musi nawiązywać do wiedzy zdobytej w ramach kursu. Prosimy o plakat w poziomie na kolorowym bristolu formatu A2 (wielkość dwóch kartek rozmiaru A3, czyli 42 cm x 59,4 cm). 

Jakie jest zadanie konkursowe dla klas 7-8?

Temat: Cyberzagrożenia

a) Zrealizowanie modułu 2. kursu Bezpieczni w sieci „Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy” (kurs w wersji dla klas 7-8) - tu obejrzysz go w sieci - około 30 minut.

b) Przygotowanie pracy konkursowej: hasła kierowanej do nastolatków kampanii w mediach społecznościowych wraz z przykładowym postem (treść i grafika), dotyczące rodzajów cyberzagrożeń, z którymi można zetknąć się w sieci oraz sposobów ochrony przed cyberatakami. Zadaniem konkursowym jest jedynie opracowanie materiałów, nie ich publikacja. Prosimy - przygotuj komputerowo na kartce formatu A-4 materiał w formie tematycznego postu (ważna jest treść i grafika), zatytułuj post wymyślonym przez siebie hasłem kampanii.

Co i w jaki sposób będzie oceniane/punktowane w etapie szkolnym?

Każde zgłoszenie może zdobyć maksymalnie 30 punktów, w tym za:

a) Zgodność zgłoszonej pracy konkursowej z tematyką kursu wskazanego dla danego etapu edukacyjnego (0-10 pkt)

b) Kreatywność (0-10 pkt)

c) Wartość edukacyjną (0-10 pkt)

Celem konkursu jest:

1) Przeprowadzenie akcji szkoleniowej, która będzie miała na celu rozwój ponadpodstawowych kompetencji cyfrowych uczniów, w tym umiejętności ściśle informatycznych.

2) Pobudzanie kreatywności uczniów.

3) Promowanie interdyscyplinarnej współpracy w szkole.

3) Zdobycie przez szkołę nagrody w postaci Pracowni Kompetencji Cyfrowych.

Pełny regulamin ogólnopolskiego konkursu możesz zobaczyć tutaj

Liczymy na Waszą kreatywnośc i zaangażowanie!

Copyright © 2019 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. All rights reserved.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com