Czy wiesz, czym są prawa dziecka? Dlaczego dzieci mają "inne" prawa niż dorośli? Po co dzieciom w ogóle prawa?

To, że dzieci mają swoje prawa nazwane prawami dziecka nie oznacza, że są one mniej ważne niż prawa człowieka. Dzieci, ze względu na to, że nie są jeszcze w pełni dojrzałe i samodzielne, potrzebują szczególnej ochrony i wsparcia, a to gwarantują im prawa dziecka. Zanim osiągniesz pełnoletność i skończysz 18 lat chronią Cię nie tylko prawa człowieka, ale i prawa dziecka zapisane w Konwencji o prawach dziecka.

Drodzy Uczniowie, zapraszam Was do lektury artykułu, z którego dowiecie się dlaczego prawa dziecka są tak ważne.

To warto wiedzieć!