Dnia 24.10.2019r. odbył się pierwszy etap internetowego Krajowego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej "100 LAT POLSKIEGO KOMITETU OLIMPIJSKIEGO 1919-2019". Do konkursu zgłosiło się 700 zawodników z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów z klas 7 i 8. Celem konkursu było promowanie edukacyjnych i wychowawczych wartości sportu i olimpizmu oraz upowszechnianie wiedzy historycznej o dokonaniach sportowców – olimpijczyków. Każdy z uczestników na podstawie loginu i hasła uzyskał dostęp do testu wiedzy, który składał się z 20 pytań z propozycjami 3 odpowiedzi (jedna prawidłowa). Pytania były bardzo szczegółowe i obejmowały wiedzę dotyczącą startów polskich olimpijczyków od igrzysk XXIV w Seulu i XV w Calgary. Nasi uczniowie uzyskali następujące wyniki:

Tomasz Budz kl.8d – 11pkt.
Marcel Łagunowicz kl.8d – 10pkt.
Jakub Knihinicki kl.8c – 10pkt.
Bartosz Asman kl.7b – 9pkt.
Kamil Dziendzioł kl.8d – 9pkt.
Rafał Fabiański kl.8a – 9pkt.
Leon Jankowski kl.8d – 9pkt.
Dawid Staszak kl.8a – 7pkt.
Jan Deneka kl.7b – 6pkt.
Opiekun Beata Nowak