Zakończył się I etap (eliminacje) ogólnopolskiego (a nawet międzynarodowego, bo startują uczestnicy z 7 krajów) konkursu "Pix 2019 ProgrammingChallengePL" – dla zainteresowanych programowaniem dzieci i młodzieży z całej Polski. Jest to druga, po ubiegłorocznej, edycja konkursu odbywającego się online za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja tego tematu w szkołach. Wszystkich, którzy jeszcze nie zainstalowali programu zachęcamy do pobrania go, zainstalowania i rozwiązywania zawartych w nim  ciekawych zadań kursowych - przygotowujcie się do kolejnej edycji konkursu!
Miło nam poinformować, że kilku uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do drugiego, półfinałowego etapu, który odbędzie się już 5 grudnia. Naszym uczniom życzymy jak najlepszego wyniku - trzymajcie kciuki, by udało im się zakwalifikować do finału! Oto uczniowie, którzy zakwalifikowali się do półfinału:

kategoria ROOKIE (rok urodzenia: od 2013 do 2009)
Michał Perkowski kl. 3a - 20pkt/20pkt
Martyna Kucharska kl. 2a - 19pkt/20pkt
Małgorzata Gąsior kl. 5a - 19pkt/20pkt
Piotr Estko kl. 2c - 19 pkt/20pkt
Magdalena Adamczyk kl. 2b - 19pkt/20pkt
Stanisław Kucharczyk kl. 2a - 17pkt/20pkt
Zuzanna Adamczyk kl. 2c - 16pkt/20pkt
Filip Nowak kl. 5e - 16pkt/20pkt

kategoria SKILLED (rok urodzenia: od 2008 do 2004)
Maksymilian Śnigucki kl. 7d - 16pkt/20pkt