Dnia 8.10.2020r. w okresie pandemii, w dużym reżimie sanitarnym w Namysłowie odbyły się Mistrzostwa Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Na starcie stanęli zwycięzcy powiatów szkół podstawowych i średnich z całego województwa. Rywalizacja szkół podstawowych odbyła się w dwóch kategoriach: Igrzyska Dzieci rocznik 2008 i młodsi i Igrzyska Młodzieży Szkolnej rocznik 2006 i 2007. Powiat kędzierzyńsko-kozielski w obu kategoriach reprezentowały dziewczęta naszej szkoły i chłopcy z PSP nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu.

Start i meta znajdowały się na terenie parku namysłowskiego. Trasa przebiegała po okolicznych łąkach. Wszystkie zespoły walczyły o tytuł Mistrza Województwa i awans do finału ogólnopolskiego. W każdym biegu rywalizowało kilkanaście zespołów, a każdy zespół miał do pokonania trasę 6 x 800m. Dotychczas w takich zawodach sztafeta składała się z 8 zawodników, ale ze względu na obostrzenia sanitarne, w związku z zaistniałą sytuacją ilość zawodników została zmniejszona do 6.

Bezkonkurencyjne okazały się nasze dziewczęta starsze, które w pięknym stylu, w gronie najlepszych sztafet województwa zajęły 1 miejsce. Przeciwniczki były bardzo silne, ale zapał i wielka wola walki naszych dziewcząt poprowadziły je do złotego medalu. Natomiast dziewczęta młodsze uplasowały się na 9 miejscu. Ostatni raz na podium w tej konkurencji uczennice naszej szkoły stawały w 2016r, gdzie zdobyły brązowy medal, a w 2013r. były Wicemistrzyniami Województwa. W dniach 22-23.10.2020r. tegoroczne finalistki będą rywalizowały w Finale Ogólnopolskim rozgrywanym w Olecku.

Nasze złote dziewczyny to:
1.    Julia Adamów  kl. 8a
2.    Wiktoria Rajchel  kl. 7b