8 grudnia 2023r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu odbył się XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Poeci dzieciom - dzieci poetom". W konkursie brali udział uczniowie klas I-III z 12 szkół, w tym również z kilku szkół spoza terenu naszego miasta. Naszą szkołę reprezentowali laureaci przeprowadzonego wcześniej Szkolnego Konkursu Recytatorskiego: Marta Toczek - recytująca wiersz M. Wnukowskiego "Ścieżka w środku lasu" oraz Józef Otrząsek z wierszem J. Brzechwy "Na straganie". Wszyscy uczestnicy wykazali się znakomitym przygotowaniem - co znacznie podniosło poziom rywalizacji między małymi artystami. Po zakończonych recytacjach, dzieci czekając na ogłoszenie wyników brały udział w warsztatach artystycznych tworząc mikołajkowe prace plastyczne.
Laureatami tegorocznego Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego okazali się nasi uczniowie:

Józef Otrząsek kl. 2b (nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Pyrsz)

Marta Toczek kl. 3a (nauczyciel przygotowujący: Aldona Kasperska)

Brawo dla naszych uzdolnionych, małych artystów, którzy okazali się WIELCY reprezentując naszą szkołę!

Uczniowie reprezentujący szkołę nr 19 w konkursie recytatorskim.

Uczniowie Marta i Józek oczekujący na swój występ podczas konkursu recytatorskiego.

Uczennica recytująca wiersz podczas konkursu recytatorskiego.

Uczeń recytujący wiersz podczas konkursu recytatorskiego.

Laureat pierwszego miejsca podczas swojego konkursowego występu.

Uczeń wykonujący pracę plastyczną podczas warsztatów artystycznych.

Organizatorka konkursu tłumacząca uczestnikowi zasady wykonania pracy plastycznej.

Uczennica wykonująca mikołajkową pracę plastyczną podczas trwania konkursu recytatorskiego.

Uczeń pokazujący wykonaną przez siebie pracę plastyczną.

Uczennica pokazująca wykonaną przez siebie techniką plastyczną twarz Mikołaja.

Panie z komisji konkursowej wręczają dyplom uczniowi, który zajął 1 miejsce.

Organizatorka konkursu prowadzi zwycięzcę na podium.

Uczennica, która zajęła III miejsce w konkursie pokazuje otrzymany dyplom.

Laureat konkursu recytatorskiego wybiera zasłużoną nagrodę

Uczennica stojąca na tle plakatu reklamującego konkurs recytatorski.

Laureaci konkursu recytatorskiego stojący z otrzymanymi dyplomami na tle plakatu konkursowego.

Laureaci konkursu recytatorskiego z nauczycielką ze swojej szkoły - pamiątkowe zdjęcie na zakończenie konkursu