Uczniowie klasy 1a po uroczystym złożeniu przyrzeczenia w czytelni zostali włączeni w poczet czytelników naszej szkolnej biblioteki. Pani Ula, niczym wróżka zaczarowała dzieci i rozbudziła w nich chęć sięgania po książki. To wspaniała okazja, aby wypożyczyć pierwszą lekturę pt. „Cukierku, ty łobuzie”. Dzieci czytały książkę razem z wychowawczynią podczas zajęć. Pokochały małego, pręgowanego kotka o imieniu Cukierek, który życie swoich opiekunów „wywraca do góry nogami”. Jak przystało na kociaka od rana do wieczora najchętniej skakałby i rozrabiał, po drodze zaliczając wiele ciekawych, interesujących oraz pouczających przygód.

Książka bardzo spodobała się najmłodszym odbiorcom.