Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Strona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Bronisława Malinowskiego w Kędzierzynie-Koźlu

A A A

W minionym tygodniu w Szkole Podstawowej nr 19 odbyła się II edycja miejskiego konkursu pt. "Asy z pierwszej klasy" dedykowana kędzierzyńskim pierwszakom. Do rywalizacji o zaszczytny tytuł "Asów z pierwszej klasy" przystąpiło siedem szkół z naszego miasta: PSP 10, PSP 11, PSP 12, PSP 15, PSP 18, PSP 19 oraz PSP 20. Szkoły były reprezentowane przez trzyosobowe delegacje pierwszoklasistów, którzy na konkurs przybyli w asyście swoich nauczycieli.
Dzieci już na wstępie poczuły się jak prawdziwi bohaterowie tego dnia. Przyodziane w birety, niczym studenci na wyższych uczelniach, zostały uroczyście powitane przez pana dyrektora Damiana Szyszko. W ślad za tym przystąpiły do rozwiązywania zadań. Konkurs miał na celu rozwijanie kluczowych umiejętności, takich jak: logiczne myślenie, efektywne komunikowanie się oraz współpracę w zespole. Dzieci zmierzyły się z testem wiedzy wszelakiej, tekstem słuchanym i jego rozumieniem oraz zagadkami o świecie. Miały też okazję sprawdzić się w zabawie "bystre oczko" oraz konkurencji kształtującej uwagę, pamięć i spostrzegawczość. Zabawy było co niemiara. Nie bez powodu mówi się, że najlepsze efekty daje nauka poprzez zabawę.
Dzieci zaprezentowały się wspaniale. Zlecone zadania traktowały niczym rozgrzewkę umysłową. Dzieciom towarzyszył śmiech, radość i pewność siebie. Każda drużyna dołożyła wszelkich starań, aby zaprezentować się jak najlepiej. Zaszczytny tytuł "Asów" w tym roku przypadł uczniom ze szkoły podstawowej nr 20. Reprezentanci odebrali puchar dyrektora szkoły prosto z rąk pana Damiana Szyszko, nagrodę główną dla szkoły oraz nagrody indywidualne dla zwycięzców. Pozostałe Asy również otrzymały nagrody uczestnictwa oraz certyfikaty potwierdzające udział w zabawie. Komisja składająca się z nauczycieli - opiekunów zgodnie przyznała, że takie konfrontacje są wspaniałą integracją uczniów z lokalnych szkół. Aż miło było popatrzeć jak dzieci nawiązują nowe znajomości, a także pielęgnują te zapoczątkowane w przedszkolach. Już dzisiaj zapraszamy wszystkie szkoły do wspólnej zabawy w maju przyszłego roku...

Zdjęcie grupowe wszystkich uczestników konkursu miejskiego ASY Z PIERWSZEJ KLASY.

Prezentacja nagród - puchar i nagrody dla uczestników.

Prezentacja uczestników - dzieci siedzą przy stołach.

Przerwa śniadaniowa - uczestnicy konkursu w małej sali świetlicowej jedzą poczęstunek.

Dzieci rozwiązują zlecone zadania.

Zadanie z kategorii

Grupa zielona odpowiada indywidualnie na wylosowane pytania.

Dzieci w skupieniu obserwują prezentowany materiał.

Uczniowie PSP nr 19 rozwiązują zadanie matematyczne.

Pan Dyrektor gratuluje i wręcza nagrody zwycięzcom konkursu.

Zwycięzcy - uczniowie PSP nr 20 pozują do zdjęcia z dyrektorem i ze swoja nauczycielką, dumnie prezentują puchar.

Reprezentanci naszej szkoły w asyście organizatorek konkursu.

Copyright © 2019 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. All rights reserved.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com