Czerwcowy festyn rodzinny 08.06.2024 r.  w naszej szkole stał się już tradycją. W minioną sobotę wiele osób odwiedziło nas, by w otoczeniu najbliższych, atmosferze radości i świętowania, uczcić kończący się rok szkolny. Na boisko szkolne, które w ten dzień zamieniło się w kolorowy plac zabaw, przybyło wiele rodzin. Każdy mógł tu znaleźć ciekawą propozycję spędzenia sobotniego przedpołudnia, dla gości przygotowano wiele atrakcji. Pojawiła się scena, na której swe talenty prezentowali najzdolniejsi uczniowie. W pokazie na „Małej scenie – wielkich talentów” wystąpiło około czterdziestu artystów z naszej szkoły, wzbudzając radość i podziw wśród widowni. Mieszkańcy miasta mogli oglądać występy wokalne, taneczne naszych uczniów.
Wiele pozytywnych emocji wzbudziła sportowa rywalizacja najmłodszych uczestników festynu. Do „BIEGU PIASTÓW” przystąpili uczniowie klas I-III, którzy pokazali, że ducha sportowego współzawodnictwa należy trenować od małego. W sportowych rozgrywkach wzięli udział także rodzice i uczniowie klasy 7a, którzy rozegrali mecz piłki siatkowej.
Wielbicieli grillowania skusiły smaczne kiełbaski przygotowane przez Rodziców. Smakosze lodów, gofrów i tostów mogli delektować się smakołykami na świeżym powietrzu pod czujnym okiem pań z kuchni Każdy spragniony wypoczynku, w spokoju mógł delektował się kawą i ciastem w kawiarence.
Zamiłowani szperacze mieli okazję poszukać na szkolnym pchlim targu prawdziwych skarbów. Mali i więksi miłośnicy nauki, szukali natchnienia odwiedzając „Kącik naukowy”. Miłośnicy matematyki mogli rozwiązywać zagadki logiczne.
Atrakcją festynu był „Festiwal kolorów”, który sprawił dzieciom wiele radości. Cudowna pogoda towarzysząca naszemu festynowi była jedynie dodatkiem do panującej atmosfery. Uśmiech na twarzach przybyłych gości: dzieci, rodziców, obecnych uczniów i przyszłych uczniów PSP 19, powodowały wszechobecną radość. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, dzieciom, nauczycielom zaangażowanym przy przygotowaniach do Festynu Rodzinnego. Było to piękne święto całej społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Bronisława Malinowskiego w Kędzierzynie-Koźlu.

Uczniowie otrzymują medale od dyrektora.

Zabawy na dmuchanej zjeżdżalni.

Stoisko - pchli targ.

Występ taneczny uczniów.

Zaplatanie kolorowych warkoczyków.

Bieg Koziołków.

Uczniowie drukują długopisami 3D motylki.

Występ artystyczny uczniów.

Zabawy taneczne z instruktorką.

Zabawa z kolorowym proszkiem