3 września 2021 roku odbyła się 10. jubileuszowa edycja Narodowego Czytania. Na kozielskim rynku przedstawiciele samorządu, szkół i organizacji pozarządowych odczytali fragmenty dramatu "Moralności pani Dulskiej", autorstwa Gabrieli Zapolskiej.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 8e: Blanka Gut i Nadia Ilnicka, a w roli Zbyszka wystąpił uczeń klasy 8f Michał Kałamaga.

Wydarzenie było na żywo transmitowane na Facebooku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu.

Narodowe Czytanie na kozielskim rynku - czytają ósmoklasiści: Blanka, Nadia oraz Michał, z lewej strony pracownicy kozielskiej biblioteki (organizatorzy akcji)

Narodowe Czytanie organizowane jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Akcja została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Głównym celem Narodowego Czytania jest promocja czytelnictwa jako podstawowej formy kontaktu z kulturą, propagowanie dzieł polskiej literatury oraz wzmacnianie kulturowej i narodowej wspólnoty Polaków poprzez dobór kanonicznych utworów oraz ich prezentację w atrakcyjnej oprawie artystycznej. Czytanie odgrywa ogromną rolę w życiu każdego człowieka, jest fundamentem naszej edukacji, naszego rozwoju.