Przez cały tydzień od 10 do 17 września uczniowie szkół podstawowych Naszego Miasta brali udział w projekcie "Małe Miasto". Naszą Szkołę reprezentowało 16 uczniów z klas od drugiej do siódmej. Projekt był możliwy dzięki Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego.

"Małe Miasto" to symulacja dorosłego życia w mieście, specjalnie stworzonym na potrzeby Projektu. Mali Uczestnicy uczyli  się pracować, zarabiać, oszczędzać i wydawać pieniądze. Przez 5 dni brali  udział w warsztatach edukacyjnych u przedsiębiorców, reprezentujących różne branże. Dzieci zdobywały nie tylko wiedzę teoretyczną o specyfice danego zawodu, ale uczestniczyły również w zajęciach praktycznych. Za wykonaną pracę otrzymywały wynagrodzenie, które mogły wydać lub pomnożyć, odkładając na lokacie w Banku, a następnie dokonać zakupów w Sklepie Marzeń. Pokusa wydatkowania była trudna do opanowania, kusiło wiele dobrodziejstw, zwłaszcza łakocie, ale możliwość zysku i zakupów w ostatnim dniu Projektu była tak silna, że nasi reprezentanci odebrali pieniądze z Banku z konkretnym procentem. I było to warto! W Sklepie Marzeń czekały na nich: gry, pluszaki, akcesoria naukowe i wiele innych rzeczy!

Wspólne, pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników projektu

Uczniowie zgodnie przyznali, że udział w projekcie przeszedł ich najśmielsze oczekiwania.

"- To nie tylko wspaniała zabawa, umiejętność pracy w zespole, ale nauka oszczędzania i wiedzy o wartości pieniądza. Polecamy wszystkim, którzy nie brali udziału. Jeśli będzie taka możliwość, już dziś zgłaszamy się do następnej edycji" - przyznają zgodnie. "- Szkoda, że te pięć dni tak szybko minęło"- dodają inni.

Wojtek, Zuzia, Ania, Julia i Mikołaj dumnie prezentują czeki, które zamienią na prezenty w SKLEPIE MARZEŃ

Najmłodsi uczestnicy projektu: Adam, Nadia, Pola, Zuzia i Oskar z niecierpliwością czekają na realizacje czeków w SKLEPIE MARZEŃ

W pracowni krawieckiej – Tadzio, Jaś, Bartek, Emilia i Hania prezentują uszyte przez siebie poduszki

Sebastian w imieniu wszystkich dzieci dziękuje Pani Prezydent Sabinie Nowosielskiej za realizację projektu MAŁE MIASTO