W poniedziałek, 16 października 2023r. odbyło się oficjalne otwarcie ekopracowni w naszej szkole. Dofinansowanie na to zadanie w wysokości 50 tysięcy zł zostało udzielone ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. Resztę kosztów pokryła gmina Kędzierzyn-Koźle.
Pracownia ta jest efektem współpracy poprzedniej i obecnej dyrekcji oraz nauczycieli, którzy wspólnie pracowali nad stworzeniem miejsca nauki, które jest ładne, nowoczesne i przystosowane do prowadzenia zajęć, obserwacji, doświadczeń i eksperymentów. Pracownia została wyposażona w wiele nowych pomocy edukacyjnych. Wśród nich są cyfrowe, mobilne laboratoria przyrodnicze które umożliwiają wykonywanie doświadczeń w podstawowym zakresie z biologii, chemii i fizyki, stacja pogody, zestaw do doświadczeń związanych z energią odnawialną, gry edukacyjne i wiele innych. Całość dopełniają nowe meble, stoły, krzesła, a także nowoczesny monitor interaktywny i laptopy.
Na nowy rok szkolny zaplanowano wiele ciekawych działań edukacyjnych, takich jak konkursy, warsztaty dla przedszkolaków i seniorów, zajęcia o tematyce ekologicznej dla naszych uczniów. Mamy nadzieję, że ekopracownia 2023 stanie się źródłem inspiracji i wiedzy dla uczniów, a także przyczyni się do większej świadomości ekologicznej w środowisku lokalnym.