Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Strona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Bronisława Malinowskiego w Kędzierzynie-Koźlu

A A A

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, tj. 20 listopada, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

Nasza szkoła przystąpiła do tego projektu. Przez cały tydzień w sposób szczególny celebrowaliśmy PRAWA dziecka w naszej szkole. Nie omieszkaliśmy również wspomnieć o OBOWIĄZKACH dziecka wynikających z bycia dzieckiem swoich rodziców, uczniem w szkole. Na godzinach wychowawczych odbyły się pogadanki na temat praw i obowiązków dziecka. Uczniowie przygotowali prace plastyczne, obejrzeli prezentacje i filmiki edukacyjne, wysłuchali piosenek, a także rozwiązali quizy sprawdzające znajomość oraz świadomość praw i obowiązków.
Cały projekt został uroczyście podsumowany 29 listopada podczas niebieskiego festiwalu praw. W tym dniu dominował kolor niebieski jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie. Uczniowie przybyli do szkoły ubrani na niebiesko, korytarz ozdobiliśmy niebieskimi dekoracjami i balonami. Przygotowaliśmy również kilka atrakcji m.in.: wystawę prac plastycznych dotyczącą praw dziecka, stoiska z quizami sprawdzającymi znajomość praw dziecka, piosenki o prawach dziecka, słodkie stoisko, które zapraszało wszystkich na słodziutki wikt, by o prawach dziecka nie zapomniał nikt. W ramach świętowania ogłosiliśmy również konkurs fotograficzny Niebieska Klasa. To było niewątpliwie radosne celebrowanie bardzo poważnego przesłania.

Drodzy uczniowie,
pamiętajcie, że Wasze prawo do nauki i zabawy, to jednocześnie ogromny przywilej, niedostępny dla milionów dzieci na całym świecie! Życzę Wam, aby spełniały się wszystkie Wasze marzenia związane z beztroskim i bezpiecznym dzieciństwem!

Rzecznik Praw Ucznia Anna Wysoczan

Chłopcy podziwiają wystawę prac o prawach dziecka

Dzieci oglądające plakaty o prawach uczniów

Chłopcy ubrani na niebiesko pozują na tle dekoracji

Dziewczynki przy stoisku z pytaniami

Dzieci przy stoisku z quizem o prawach dziecka, w tle dekoracja

Słodkości ozdobione pikerami o prawach dziecka

Dziewczynki  przy stoisku ze słodkościami

Tłum dzieci przy stoisku ze słodkościami

Niebieskie babeczki, ciasteczka, galaretki - niebieski to kolor UNICEF

Dzieci przy stoisku ze słodkościami

Dzieci rozwiązujące quiz sprawdzający znajomość praw

Dzieci losujące pytania sprawdzające znajomość praw dziecka, w tle wystawa prac przygotowanych przez uczniów

Copyright © 2019 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. All rights reserved.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com