Zadanie konkursowe polega na wykonaniu lampionu związanego z tradycyjnymi obchodami Dnia Św. Marcina w Niemczech. Celem konkursu jest: rozwijanie uzdolnień językowych i plastycznych, pobudzanie twórczej wyobraźni, rozwijanie zainteresowań różnorodnymi technikami plastycznymi, promowane osiągnięć uczniów uzdolnionych plastycznie.

REGULAMIN KONKURSU na "Najpiękniejszy LAMPION"

1. W pracach mogą być zastosowane różnorodne materiały naturalne i sztuczne (papier, folia, drewno, metal, glina itp.).

2. Lampion musi zawierać napis w j. niemieckim (np. nazwę święta, datę obchodzenia, przysłowie związane z Dniem Św. Marcina itp. ).

Konkurs trwa od 24.10.2022 do 14.11.2022.

Prace należy przekazać nauczycielom języka niemieckiego.

W konkursie mogą brać udział uczniowie z klas IV-VIII. Na konkurs można zgłaszać tylko własnoręcznie wykonane przez uczestników lampiony. Wielkość lampionu jest dowolna.

Każdy z uczestników może zgłosić maksymalnie 1 pracę wykonaną indywidualnie.

Praca musi być opisana: imię, nazwisko, klasa (z tyłu pracy lub doczepiona karteczka do pracy).

Kryteria oceny:

- zgodność prac z tematem;

- jakość i estetyka wykonania;

- indywidualne podejście do tematu;

- pomysłowość, oryginalność pomysłu;

- walory artystyczne: kompozycja, gama kolorystyczna, technika wykonania, estetyka wykonania;

- samodzielność wykonania;

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15.11.2022 r. Informacje o zwycięzcach zostaną umieszczone na stronie szkoły.