Tereniu,

ponoć życie to matematyka. Jak to w życiu – wiele dokonań łatwo jest policzyć, wiele też jest niepoliczalnych. Co łatwe? Przyjmując, że rok szkolny ma 185 dni przepracowałaś 7400 dni. Godziny policzyć trudniej. Trudniej tym bardziej, że nigdy nie liczyłaś czasu dla nauczycieli i uczniów. Zawsze byłaś tam, gdzie można było cokolwiek zrobić dla dzieci, nauczycieli, szkoły. Zawsze na stanowisku, zawsze gotowa do działania. Można policzyć uczniów, którym pomagałaś poznać meandry matematyki, nauczycieli, których wprowadzałaś w zawód. Można policzyć też wszystkie sprawdziany, testy, kartkówki sprawdzone w ciągu tych 40 lat. Policzenie tego wszystkiego wymaga pracy, ale jest wykonalne. Trudno zmierzyć i policzyć sukcesy Twoich uczniów, bo przecież „sukces niejedno ma imię”. Niepoliczalne jest wsparcie dla nas wszystkich, dobre rady, uśmiech. Niepoliczalne jest zaangażowanie, kreatywność, życzliwość i profesjonalizm. Niemożliwe jest policzenie życzliwości, godzin spędzonych przed komputerem, aby plan wszystkim pasował, niemożliwe jest policzenie zaangażowania i kreatywności przy projektach promujących szkołę i uczniów. Nie można zliczyć pomysłów na projekty matematyczne, ogrodnicze, za pracę w stowarzyszeniu, za wszystko, co promowało szkołę i nauczycieli. Za wszystko co policzalne i niepoliczalne serdecznie dziękujemy. Na zawsze będziesz Tereniu cząstką historii szkoły. Wisława Szymborska napisała: „księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie” Chociaż kolejne etapy życia się kończą, to zawsze zaczyna się coś nowego. Zawsze warto cieszyć się darem życia i pisać jego ciąg dalszy. Tereniu, życzymy Ci Szczęścia, by każdy dzień przynosił radość, Radości, by uśmiech nie znikał z Twojej twarzy, Uśmiechu, by przeganiał zmartwienia, Beztroski, by żyć w pomyślności i zdrowiu, Pomyślności i zdrowia, by realizować marzenia, Spełnienia marzeń, by odnaleźć szczęście. Życzymy Ci, byś z sukcesem tworzyła nową, wspaniałą teraźniejszość.

Bożena Łotecka, nauczyciele i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu
Kędzierzyn-Koźle, 24 sierpnia 2023r.