Szanowna Pani Dyrektor,

45 lat pracy zawodowej minęło jak jeden dzień. Przez 18 lat kierowała Pani naszą szkołą... Należy powiedzieć, że osiągnęła Pani z nami pełnoletność... W imieniu całego grona pedagogicznego oraz wszystkich pracowników dziękujemy za tę niezwykłą i wartościową pracę. Bycie dyrektorem to nie tylko odpowiedzialna funkcja czy codzienne obowiązki, ale też powołanie. Dyrektor to nauczyciel, ale również przewodnik, dobry gospodarz, kapitan, który całe swoje serce oddaje szkole. To osoba, która czasami musi podejmować trudne decyzje, ale w swojej misji skupiona jest całkowicie na dobru swojej szkoły. Pani to wszystko udało się połączyć. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie lata wspólnej pracy, za dobre słowo, cierpliwość i wyrozumiałość, pomocną dłoń i serce dla wszystkich, troskę o dobro kolejnych pokoleń uczniów. Dziękujemy za trud włożony w prowadzenie szkoły, dzięki któremu stała się ona lepszym, nowocześniejszym i piękniejszym miejscem, gdzie zarówno pracownicy, jak i uczniowie czują się jak w domu. I choć wiemy, że nie zawsze było łatwo, to mamy nadzieję, że wszystkie chwile spędzone tutaj będą się splatać w cudowne wspomnienia, do których z chęcią będzie Pani wracała. My na pewno, gdyż swoją działalnością zapisała się Pani na stałe na kartach naszej pamięci. Mamy nadzieję, że opuszcza Pani mury naszej szkoły z zadowoleniem i poczuciem satysfakcji. Z poczuciem, że stworzyła Pani wyjątkowe miejsce pełne przyjaznej atmosfery. Życzymy, aby zdrowie i dobry nastrój nie opuszczały Pani ani na chwilę, by znalazła Pani czas na rozwijanie swoich pasji, realizowanie nowych pomysłów, spełnianie marzeń, aby żyła Pani każdym dniem, bo „Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? – Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień”. Nie mówimy: żegnaj. Mówimy: do widzenia. Jeszcze raz z całego serca za wszystko dziękujemy.

Nauczyciele i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu
Kędzierzyn-Koźle, 24 sierpnia 2023r.