Podziękowania - tekst z obrazka - w rozwinięciu artykułu

Szanowni Państwo, Nauczyciele,
Pracownicy administracji i obsługi,
Rodzice, drodzy Uczniowie

Koniec roku szkolnego 2022/2023 to również czas zakończenia mojej pracy, tej nauczycielskiej oraz tej na stanowisku dyrektora PSP 19.

Dziękuję wszystkim za przygotowanie wspaniałego pożegnania, za wszystkie piękne słowa.

Szanowni Nauczyciele, pragnę serdecznie podziękować za współpracę, dobrą atmosferę, którą tworzyliście na co dzień. Tylu wspaniałych, charyzmatycznych nauczycieli spotkałam na swojej drodze zawodowej, od pierwszego dnia pracy po ostatni. Każdy z państwa pozostawił ślad w mojej pamięci. Chcę podziękować za zrozumienie, ogromne zaangażowanie, kreatywność, inspirującą współpracę, które co roku skutkowały sukcesami uczniów i szkoły. To Wasze wsparcie sprawiało, że każdy sukces był zwielokrotniony, a dzieci wspaniale się rozwijały.

Szczególnie serdecznie dziękuję wicedyrektorom, którzy w ciągu minionych lat wspierali mnie w każdym dniu, nie szczędząc czasu i energii. Państwo Lucjan Krakowczyk, Danuta Pieczka, Teresa Dziemidowicz, Danuta Chodakowska, Wioletta Bernat, Małgorzata Simańczuk byli gwarancją najwyższej jakości pracy szkoły.

Szanowni Pracownicy administracji i obsługi, współpraca z Wami to lata pięknego współdziałania, aby obiady były pyszne i zdrowe, szkoła pachniała czystością, a teren wokół zachęcał do relaksu i zabawy. Panie z administracji – niezastąpione, ich życzliwość, uśmiech każdego ranka dodawał energii. W sposób szczególny pragnę podziękować paniom Jadwidze Jaskulskiej i Grażynie Urbanowicz, bo to One wprowadzały mnie w tajniki kancelaryjne i budżetowe.

Drodzy Uczniowie, tak wielu Was było w ciągu tych lat pracy zawodowej. Tych starszych, którzy przyprowadzają już dzieci do szkoły i tych najmłodszych. Wszystkim Wam serdecznie dziękuję za to, jacy jesteście, dziękuję za uśmiech i życzliwość. Tym, których przez wszystkie lata spotykałam na lekcjach historii dziękuję za inspirujące rozmowy i nieustanne intelektualne wyzwania. Dorosłym dziękuję za ciepły uśmiech i pamięć, życzę wiele sukcesów w każdej dziedzinie życia.

Szanowni Rodzice, z ogromną wdzięcznością dziękuję za te wszystkie lata. Dziękuję za spotkania, rozmowy, wsparcie, a przede wszystkim za zrozumienie. Bardzo dziękuję panom Januszowi Waćkowskiemu i Jackowi Królowi, Przewodniczącym Rady Rodziców w poprzednich latach. Ich ogrom pracy i pomocy w dniach trudnych i tych łatwych na zawsze zapisze się w historii szkoły.

Dziękuję wszystkim Przyjaciołom Szkoły, dziękuję władzom naszego miasta za to, że zawsze mogłam liczyć na zrozumienie i pomoc w realizacji pomysłów.

Zawsze będę pamiętała współpracę z Księdzem Proboszczem Edwardem Bogaczewiczem, obecnym w życiu szkoły od początku jej istnienia.

Dziś kończę urzędowanie jako dyrektor PSP 19, pragnę zapewnić, że przez wszystkie lata odpowiedzialność za losy uczniów i Szkoły były dla mnie priorytetem.

Zostawiam Szkołę w mocnej kondycji i dobrze zorganizowaną, to efekt pracy niezwykłych ludzi, z którymi miałam zaszczyt i przyjemność pracować. Za wszystko dziękuję każdemu z osobna i wszystkim razem. Nowej Dyrekcji życzę sukcesów i radości z pracy.

Moi Drodzy, życzę Wam wszystkim wielu szczęśliwych chwil i umiejętności dostrzegania ich tu i teraz.
Bożena Łotecka