19 kwietnia 2023 r. w II Liceum Ogólnokształcącym w Kędzierzynie-Koźlu odbył się konkurs "Poznaj Kopernika w Koperniku". Wzięły w nim udział 4-osobowe drużyny uczniów klas ósmych, kędzierzyńsko-kozielskich podstawówek. Uczniowie podczas gier i zabaw mieli okazję poznać postać i dokonania polskiego astronoma oraz zmierzyć się z zadaniami naukowymi z dziedzin, które znajdowały się w obszarze zainteresowań wielkiego naukowca. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 8D Bartosz Kisieniowski i Szymon Nierychło oraz z klasy 8E Szymon Bielański i Wojciech Toczek. Wykazali się oni dużą wiedzą na temat osiągnięć Mikołaja Kopernika oraz umiejętnościami rozwiązywania zadań, dzięki czemu zajęli w tym konkursie I miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Uczniowie rozwiązują zadania przy stoliku.

Dyrektor II LO wręcza chłopcom nagrody za zajęcie I miejsca.

Drużyna PSP 19 z nagrodami i dyplomem.