Sobota 27 maja 2023 r. przywitała nas piękną, słoneczną pogodą. Na placu szkolnym przygotowane zostały niezwykłe atrakcje, wśród których każdy z przybyłych gości mógł znaleźć coś dla siebie. Były stoiska z kolorową biżuterią, książkami oraz loterią fantową. Można było także zrobić sobie śliczne warkoczyki. Dużym zainteresowaniem cieszył się pchli targ, czyli kącik rzeczy niezwyczajnych, na którym można było wynaleźć niezwykłe przedmioty: korale, torebki czy piękny serwis porcelanowy.

Wspólny czas umilały wszystkim występy naszych utalentowanych uczniów. Na przygotowanej zielonej scenie bez przerwy coś się działo: dzieci śpiewały, tańczyły oraz grały na instrumentach. Zebrani goście odtańczyli z nauczycielami i uczniami znane tańce. Wszyscy doskonale się bawili.

Tradycyjnie odbył się także Bieg Piastów. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pięknymi medalami. Pozostali uczestnicy także otrzymali pamiątkowy medal.

Najmłodsi mogli spędzić czas na dmuchanym placu zabaw, wziąć udział w pokazie straży pożarnej oraz prezentacji wozu strażackiego czy policyjnego.

Oczywiście nie zabrakło pysznego jedzenia. Stoiska oferowały gofry, watę cukrową, wyroby truskawkowe, lemoniadę. W kawiarence można było spróbować domowych wypieków i napić się pysznej kawy, natomiast na miłośników grilla czekały gorąca kiełbasa i zdrowe sałatki.

Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej: nauczycielom, rodzicom, uczniom za zaangażowanie w przygotowanie festynu. Dzięki wspólnemu wysiłkowi mogliśmy razem spędzić czas w przemiłej atmosferze. A kto nie był, ten niech żałuje