W marcu złożyliśmy wniosek w konkursie organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na projekt pracowni przyrodniczej. Wniosek uzyskał pozytywną akceptację i wsparcie naszego Urzędu Miasta.
5 czerwca pani dyrektor Bożena Łotecka wraz z panem wiceprezydentem Wojciechem Jagiełło odebrali w Opolu eko-czek na 50 000 zł z przeznaczeniem na urządzenie Ekopracowni.
Projekt ma na celu wykonania pracowni edukacyjnej o tematyce przyrodniczej. Chcemy, by pracownia była miejscem sprzyjającym rozbudzaniu ciekawości i pasji przyrodniczej wśród uczniów oraz pozytywnego nastawienia do nauki.
Nauka w takim miejscu przyczyni się do wzrostu zainteresowania ekologią i zainspiruje dzieci do podejmowania działań na rzecz środowiska przyrodniczego. Nauka w Ekopracowni umożliwi uczniom m.in. zdobycie umiejętności perspektywicznego myślenia, dzięki prowadzeniu obserwacji i doświadczeń.

Z przyznanych środków 50 000 zł zakupiono m.in.:

Monitor

LabDisc

Zestaw edukacyjny energia

Plansze edukacyjne

Miernik uniwersalny podstawowy

Szkielet człowieka – model

Bezprzewodowa stacja pogody z oprzyrządowaniem

Zegar z baterią owocową

Magnetyczny obieg wody w przyrodzie na tablicę

Model układu słonecznego z planetarium

Gra edukacyjna, edukacyjna mata podłogowa, gra ekoquiz

Miernik glebowy

Model pompy wodnej tłokowej – Abisynki

Pojazd odrzutowy

Kwasomierz glebowy

Paski wskaźnikowe

Pojemnik do segregacji śmieci

Krzesła, stoły, szafki, rolety, fototapetę

Natomiast ze środków własnych około 6 000 zł, odnowiono klasopracownię C-16, która będzie EKOPRACOWNIĄ.