W sobotę 10 lutego 2024r. odbyła się w naszej szkole jedenasta edycja "Akademii nauki i zabawy". Warsztaty dla dzieci z kędzierzyńskich przedszkoli zostały zorganizowane przez nauczycieli specjalistów. W zajęciach wzięły udział dzieci z przedszkoli nr 24, 26, 8, 2, 22, 5, 7.
Szlakiem szczęśliwej siódemki przedszkolaki zostały przeprowadzone przez fascynujący świat nauki i zabawy. Zajęcia miały na celu odkrycie ich talentów i zdolności w następujących dziedzinach: mały artysta, młody odkrywca, as sportu, bystry matematyk, geniusz językowy, wirtuoz muzyczny, kreatywny programista. Poprzez twórcze działania dzieci odkrywały otaczający je świat. W czasie praktycznej zabawy rozwijały swoje pasje. Zaangażowanie uczestników przekonało organizatorów, że ich pomysłowość i kreatywność potwierdza tezę: "Im więcej zabawy, tym więcej nauki".
Kiedy dzieci zdobywały kolejne sprawności, rodzice mieli możliwość miłego spędzenia czasu w przygotowanej dla nich kawiarence.
Podczas podsumowującej gali, każdy z uczestników otrzymał dyplom uznania za aktywny udział w zajęciach oraz upominki.

Akademia nauki i zabawy dla przedszkolaków - pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników: przedszkolaków, nauczycieli, wolontariuszy.

Zajęcia sportowe z panem Mateuszem w asyście pani Małgosi.

W pracowni przyrodniczej z panią Mariolą, panią Bożeną i panią Asią.

Zajęcia  w pracowni informatycznej z panią Aliną i panią Anetą.

Zajęcia artystyczne z panią Aldoną i panią Natalią.

Zabawy matematyczne z panią Eweliną i panią Violettą.

W pracowni muzycznej z panią Magdą i panią Natalią.

Zajęcia językowe z panią Asią i panią Justyną.

Spotkanie podsumowujące w świetlicy.